זן נדיר

באמת שאין לי מושג לתאר כיצד בנוי העולם, האטומים, החלל,

ממה ששמעתי מגיל מאוד צעיר, העולם בנוי מאטומים. כל חומר שקיים בעולם, אם נפרק אותו לגורמים, עשוי מאטומים. מה זה אטום? אין לי מושג. מה שנקרא, google it.

מבדיקה שערכתי עם אחי המלומד אחרי המשפט האחרון, אטום קיים בכל חומר, זהו למעשה החלקיק הקטן ביותר שקיים, והוא קיים בכל דבר מהבלטה ועד לקירות, מהאדמה ועד לציפור, בצמחים, באנשים. ככה חשבתי. ואני מסיק מזה כמה מסקנות.

בחורף האחרון הקמתי גינת ירק קטנה, ריבוע קטנטן בחצר האחורית, קצת חסות, תפוחי אדמה, גזרים וכו', בשביל הנשמה. משאת נפשי בזמן ההוא הבינה בפטריות. מתעניינת, טועמת ומבינה. באופן טבעי למדתי ממנה הרבה על פטריות, לדוגמא, שפטריות הן לא צמחים. הם יצורים חיים בפני עצמם. הפטריות שאנחנו רואים צצים מעל פני האדמה, שאותם אנחנו אוכלים, הן רק הקצה של הפטריות שלמעשה נמצאות מתחת לאדמה, בשורשים הארוכים שלהם.

היא הראתה לי סרט על פטריות שהראו שם איך הפטריות שומרות על האדמה, על היערות.

הן שולחות איתותים אחת לשניה דרך השורשים שלהם היכן שיש אדמה במצוקה ושולחים לשם תגבורת לשמור ולחזק את האדמה ואת הצומח.


חשבתי על הגינה שלי, בכלל על החצר, לא נתקלתי בפטריות. הגינה היוותה אולי 10 אחוז מכל החצר. אחרי שראיתי את הסרט ממש קיוויתי שיצוצו לי פטריות מסביב לגינת ירק, שישמרו על הגינה. אמרתי לזוגתי דאז שתחיה שבא לי פטריות בשתי פינות של הגינה, ולאחר כמה ימים צצה לה פטריה בפינה אחת של הגינה, ושבועיים שלוש לאחר מכן עוד פטריה בפינה השנייה באלכסון. האמת, ריגש אותי. כל כך הרבה סימנים מן מעלה ומן מטה, אנחנו באמת צריכים להתבונן.

פטריות כתומות עם קטמים לבנים בדשא
הצבא של אמא אדמה

אנחנו מחוברים. כולנו. מהאדם ועד גרגיר החול. יש לנו קשר לכל חומר שקיים בעולם. תחשבו על עלים. לכל עלה יש צורה ייחודית. אין עלה שיהיה דומה למשנהו. ותחשבו כמה עלים יש. וכמה עלים היה, וכמה עלים עוד יהיו. מי אמר שאין חדש בעולם?

תחשבו על עצמכם, כמה אתם עצמכם נדירים. אין אחד שיהיה בדיוק כמוכם. כולנו דומים וכולנו שונים. תחשבו כמה ברי מזל אתם שקיבלתם שכל והשתמשו בו. תבינו שהשכל שלכם, המחשבות שלכם, הראש שלכם, הכל ייחודי שלכם.


הכל בחיים מדויק. הכל קורה בדיוק כמו שצריך לקרות, מעלה ומטה מסדרים את החיים כפי שהם צריכים להיות. אל תתרגשו ממה שמגיע אליכם. תתרגשו מהדברים הטובים בחיים. תתעסקו בטוב והמעיטו להתעסק בשלילי. אל תראו חדשות ובטח ובטח אל תקראו מבזקי חדשות. תבינו שמה שאנחנו קוראים ורואים זה מה שאנחנו חווים, אז תחוו חוויות טובות.

אדם לובש חולצה של גוד וייבס אונלי
יש לכם גב. כדברי 9 מ"מ: "ראשי תיבות של "גב" זה GOD BLESS"

תובנות ומעשים


התובנות שלי לא חדשות. על הגלגל בחיים, על כך שכל מה שנעשה יחזור אלינו בחזרה, לטוב ולרע. אני לומד מהעולם, אני לומד מאנשים, בריות נוספות. לומד מהחוויות שלי בחיים.

אין לי את הרצון לעמוד במבחנים של האקדמיה, כל החיים האלה הם מבחן אחד גדול. מספיק לי 12 שנות לימוד שקיבלתי מהמערכת, אני מאחל לעצמי להגיע ל120 שנה בחיים האלו, זה הציון שמדבר אליי. אני עוסק ברוח. יש רגעים שאני מתמלא צמרמורת נעימה כשאני מביט לשמיים ואומר מודה אני לפנייך וגו', הצמרמורת הנעימה היא ההודיה של הרוח בחזרה אליי.


אני סבור שאני צריך לטפל באנשים לפרנסתי. רופא משפחה סביר שלא אהיה, אבל לא חסר דרכים לטפל באנשים.

והסברה הזו הגיע לאחר מעשה. כי תיאוריות בחיים זה יפה, אבל לבסוף אנחנו צריכים לעשות מעשים על מנת להבין לעומק את הדברים.

היום הלחם והחמאה שלי מגיע דרך טיפול באנשים, שום דבר מקצועי, עבודת קודש ב35 שקלים לשעה. אין תלונות, יש לחם וחמאה ויש נשמה. אני עובד עם הרוח, והסיפוק שזה מביא הוא עצום. מרגיש אפילו לא נעים לעיתים לחשוב כמה טוב זה עושה לי. מרגיש לי, בגיל 31, שמצאתי כיוון. אולי מאוחר, אבל מצד שני, מי רודף אחרינו? לכל בריה יש את הקצב הנכון והמדויק עבורה.

פאזל תלת ממדי של צב
כל אחד והקצב שלו

ומה אני מנסה לעשות באתר הזה? האמת, לא יודע. מצאתי סיבה לקיום האתר דרך הפרסום החינמי. אולי, אני מנסה גם להכניס רוח לאתר.

שהאדם שייכנס לאתר, כל אדם ואדמית, ירגישו טוב לאחר מכן. ירגישו נחמה. ימצאו תקווה ואמונה.

ומה הערך המוסף שאני חושב שאני מעניק? אני מאמין שיש בי אינטליגנציה רגשית גבוהה, ואני סבור שאני מצליח לשתף את האינטליגנציה הזו לכלל דרך המילים. ואני משתדל לא להיות גאוותן באמונה הזו שלי. זו אמונה שלא באה לי מעצמי. זו אמונה שאני מקבל מהסובבים אותי בחיים. אז עשיתי 1+1 והחלטתי שהדבר הכי נכון עבורי ועבור העולם, שאשתף ממה שהבורא נתן לי. אני רגיש מאוד לסביבה מגיל מאוד צעיר, והיום, אני יודע הרבה יותר טוב להתמודד עם הרגש. אני סבור שהדרכים שאני משתף שעזרו לי להתמודד בחיים האלה יעזרו להרבה אנשים אחרים. ובימינו, יש הרבה יותר אנשים עם מצוקות רגשיות כאלה ואחרות.

אולי אני בעצם שואף לטפל באנשים דרך האינטרנט, דרך המילים, ללא מגע אדם. ירגישו את הרוח וירגישו בנוח


איני מוסמך. איני מוסמך להרבה דברים. אני מאמין באלטרנטיבה. הרופא הטוב ביותר זה כל אדם שתדברו איתי ויגרום לכם להרגיש טוב. הפתרונות לכל דבר נמצאים אצלנו. העולם הוא הכלי הטוב ביותר על מנת להוציא את הפתרונות החוצה. השתמשו בעולם בתבונה וברגישות.

אני מאמין בטיפולים אלטרנטיביים, ואולי ביום מן הימים אפנה לכיוון הזה. על כל פנים, אני ממליץ לכם לעשות טיפולים אלטרנטיביים. בין אם זה שיאצו, דיקור או הילינג, הכל עובד. והכל תלוי בנו. המטפלים הם שליחים של מעלה ומטה, והריפוי נעשה עם עצמכם ורוחכם. אין צורך בציניות בחיים האלו, האמינו.

טיפול של אבנים שחורות ברגליים
אלטרנטיבי זה הכי

לאן הגעתי,

אחד הפוסטים היותר לא מסודרים שלי. אחזור להתחלה. כולנו כאן עשויים מאותו חומר, האטום. מדעית, עובדתית. לא תאוריה מהרוח שלי.

מה שכן תאוריה מהרוח שלי, האטומים מתקשרים ביניהם, יוצרים מעגלי חיבור בין עצמם, בין האדם לאבן, בין האבן לעץ, הכל מחובר.


יאללה, רק אהבה ובריאות :*