עיצוב גרפי, לוגו - ומה שביניהם

עודכן: 22 בספט׳ 2021

מאמר זה נכתב באדיבות Mayart - עיצוב גרפי


עיצוב גרפי נכון יכול להיות ההבדל בין עסק מצליח לעסק מדשדש. בעולם האינטרנט, יש צורך מתמיד להיות דינמיים מבחינת עיצוב, והדבר דורש הרבה זמן ומאמץ כאשר מבצעים לבד. כלומר, כל אחד יכול להוריד פוטושופ וצייר תלת ממד, ולהתחיל לשחק עד שייצא משהו. אך האם העיצוב הגרפי זה רק ציורים וגרירת העכבר?

לוגו לדוגמא, מה שנקרא אילוסטרציה
עיצוב גרפי - יותר ממשולשים וציורים?

חשיבות הלוגו

ניקח לוגו לצורך העניין ונסכים שזה הדבר הראשון שאנחנו רואים בכניסתנו לאתר העסק. הלוגו יוצר ללקוח את הרושם הראשוני שהוא מקבל על העסק. אם הלוגו נראה מצועצע, חסר טיפוגרפיה או לא מתקשר לנושא, הלקוח יכול להירתע מבחירה בכם לצרכים שלו. לכן, חשוב להשקיע בנושא העיצוב ולא "לחסוך" על העניין.


5 טיפים ליצירת הלוגו האידיאלי בשיתוף עם מעצב גרפי


1. ספרו על העסק שלכם - לקוחות נוטים להגיד למעצבים את השם של העסק ולעתים כותרת משנית. ברגע שתשתפו את המעצב בקצת יותר מידע, הוא ידע יותר טוב לקלוע לאופי העסק דרך העיצוב בעזרת המידע שלכם. במידה והמעצב לא מקבל את המידע הזה, ניתן לעשות חקירה קטנה בעצמך.


2. ייחודיות - שמירה על ייחודיות בעיצוב הלוגו תגרום לאנשים לזכור את העסק שלכם בזכות זה.


3. השקיעו בקונספט - זה כנראה יהיה מן כותרת משנית ללוגו שלכם, השקיעו בה מחשבה! שתיים או שלוש מילים יכולות בהחלט ליצור משהו עצמתי.


4. צבע - צבעי הלוגו מביעים גם הם את אופי העסק. ניתן להסתכל על כתבות רבות ברשת שמדברות על תורת הצבעים ומשמעותם. בחרו צבע שישדר על אופי העסק שלכם. הקפידו לא להשתמש ביותר משניים או שלושה צבעים.

5. שמירה על פשטות - לוגו אמור להיות מינימליסטי. הימנעו מהוספת אלמנטים מיותרים, החכמה היא להעביר את המסר בצורה מדויקת ופשוטה.

עלה בתוך צנצנת זכוכית שקופה עם מים
Keep it simple

אז למה כדאי להשתמש בשירותי גרפיקה מקצועיים לעסק שלכם?

בעידן של היום יש לנו המון תוכנות ואפליקציות שמאפשרות הכנה של עיצוב מסויים, באופן עצמאי. אז למה בכל זאת כדאי לבחור במעצב? מעצב גרפי רכש בלימודיו והניסיון המקצועי שלו הרבה ידע וחוקים שעומדים מאחורי כל עיצוב. המעצב ידע "לספר" דרך הלוגו את הסיפור של העסק שלכם. יכול להיות שלבד יצא לכם לוגו מרשים ויפה, אך לא תואם את אופי העסק. מעצב גרפי יכול לספק לכם ייחודיות וחשיבה מחוץ לקופסא.


מאמר זה נכתב באדיבות Mayart - עיצוב גרפי