שיווק שותפים למתחילים - מדריך פרקטי עם כלים - ללא עלות וללא השארת פרטים

עודכן: 14 בספט׳

מקווה כשתסיימו לקרוא את מדריך שיווק השותפים שהכנתי עבורכם תוכלו להבין איך גם אתם תוכלו לעשות שיווק שותפים במינימום עלות ומקסימום תועלת. כיצד תוכלו לפתח רשת שותפים בעצמכם, אציג לכם מספר אתרי שיווק שותפים מומלצים, אשתדל לתת לכם נקודת מבט רחבה על עולם השיווק שותפים ומהו הדבר החשוב ביותר בשיווק שותפים.


נתחיל בהגדרה קלילה על מנת להבין בעצם מה זה שיווק שותפים?

שיווק שותפים - קיים שירות שיכול להועיל לאנשים מסויימים, אתם משווקים את אותו שירות לאנשים הנכונים שסביר שזה יעניין אותם. במידה ואנשים הגיעו לשירות דרככם, אתם תקבלו את האחוזים שמגיעים לכם. כל חברה לפי תנאיה. כזה פשוט.

בינתיים, כי יש מצב זה יהיה ארוך, שימו לכם שיהיה קצת נעים בנשמה

זה העיקרון למעשה, אנחנו משמשים כמתווכים בין הלקוח למוכר. יש מגוון רחב של אפשרויות כיצד לעסוק בשיווק שותפים, עולם השיווק ברשת הוא אינסופי ודינמי, תמיד צריך לזכור זאת!


אז איך מתחילים? ובכן, יש מגוון רחב של אתרי שיווק שותפים שישמחו לשתף אתכם פעולה, ברגע שתיכנסו ותיפתחו לעולם הזה אתם תגלו שתוכלו לעסוק במקביל בכל כך הרבה תכניות שותפים. אבל צריך להיזהר לא ללכת לאיבוד.

אני אישית ממליץ מאוד להתחיל בתוכנית אחת, להתמקד בה וממש להתמקצע בה.

אפרט עוד מעט על תכניות שיווק שותפים, לפני כן קצת כלי שיווק שותפים לשימושכם

שני ידיים לעבר מסך הלפטופ
בואו נתחיל בלפטופ?

מה צריך על מנת להתחיל לעסוק בשיווק שותפים?

בואו נתחיל במחשב, לפטופ, או כל משהו בסגנון. כלומר, אני מניח שיש יודעי דבר שידעו כיצד להקים מערך שיווק שותפים דרך הסמארטפון, אני לא מביניהם. הסמארטפון כלי עזר וכלי עדכון נהדר אחרי שהקמתם איזושהי פלטפורמה, אבל לא בבניית הפלטפורמה.

הדבר החשוב ביותר כשרוצים להתחיל לעסוק בשיווק שותפים, זה התמדה.

בלי השתדלות והתמדה, אין מה להיכנס לתחום הזה. לא לכולם קל לשבת כמה שעות מול המחשב. זה דורש יכולות ריכוז שרבים מאיתנו קצת איבדו בעשור האחרון מאז פרץ הסמארטפון, ביניהם אני, ולהתעסק בדברים מעט יותר מורכבים ממה שהתרגלנו אליהם במחשבים. לא יותר מדי אמנם, אך עדיין במהלך עיסוק בשיווק שותפים ידיכם יגעו ויתעסקו בכל כך הרבה דברים במחשב ובאינטרנט שלא הייתם מגיעים אליהם. שווה לשמור על ראש פתוח.


איך שיווק שותפים עובד בגדול? מעשית?

בפשט של הפשט, נרשמים לאתר תכנית השותפים, בוחרים את מה לשווק, יוצרים לינק אישי משלכם על מה שבחרתם לשווק ומפיצים את הלינק הלאה.

זה לא יעבוד אם תפרסמו את הלינק שלכם בכל פינה ברשת. אולי כן, כנראה שלא.

על מנת ליצור ממש עסק מכל השיווק שותפים הזה תצטרכו יותר מלטקבק את הלינק שלכם בכל כתבה בוואלה! ובאינסטגרם. רצוי להצטייד באיזשהו בסיס לפני שמתחילים להפיץ לכל עבר את הלינקים שלכם. כבר אסביר. לפני כן, כמה מילים על שיווק.


אתחיל בלומר, אין לי מושג בשיווק. לא למדתי שיווק, לא עסקתי בתורת השיווק, אין לי שום ידע מקצועי לתת לכם על שיווק. מה שכן, אשמח לתת לכם את ההגדרה של שיווק מהויקיפדיה - "שיווק הוא מונח המתאר פעילות, אשר מקדמת מכירה של מוצר(סחורה, שירות או רעיון). ניתן להניח, שכל קידום של פעילות בעלת משמעות כלכלית- הוא אקט שיווקי.".

אני, מנקודת מבטי הצנועה - רואה את עולם השיווק כאינסופי ודינמי. הכל יכול לעבוד, והכל יכול גם לא לעבוד. מנכ"לים, משווקים, חוקרי מוחות ופסיכיאטרים הוגים ימים ולילות כיצד לגרום לאדם לרכוש משהו, כשלמעשה, אין תשובה סופית וחד משמעית מה יתפוס את לב הלקוח הפוטנציאלי.

ניסוי וטעיה זה חלק מכל שלב בחיים. תנסו, תטעו, תסיקו - זו הנוסחה הטובה ביותר להצלחה.


רגש

כל אחד יכול לשווק, כל דבר. ניתן לפרסם את הלינקים שלכם ללא שום עבודה, דרך צד שלישי, דרך פרסום, ולא עשיתם כלום. איני ממליץ על זה, לא כרגע, בהמשך אפרט יותר.

אבל על מנת להבין לעומק את עניין השיווק, עלינו להבין את הרגש שחש ה"לקוח" כלפי מה שאנחנו מעוניינים לשווק לו. יותר מזה, צריך להבין מה הוא חש עכשיו.

כדאי להכין את עבודת השיווק על פי הרגש שמעורר המוצר\השירות. בצבעים, במילים.

תחשבו רגשות, תנסו להבין מעבר לצרכים הבסיסיים של האדם.


מערך שיווק שותפים מלא

אז כתבתי על בסיס, וכעת, אסביר.

זה דרך אחת, מתוך אלפי דרכים נוספות. לכו תדעו, אולי זה עוד יצליח לכם.

קודם כל, אמינות. אל תחשבו שאנשים מטומטמים - יותר מזה, תכבדו את האנשים שאתם משווקים אליהם את המוצר.

תיצרו רושם טוב. אתן דוגמאות על מנת להקל על החיים שלכם. ושלי :)

נניח ובחרתם לשווק מוצר מתחום הספורט כלשהו. משקולת, כדור, מזרון או אופני כושר. לא משנה מה. יש לכם את הלינק ביד, מי שיקנה דרך הלינק שלכם את המוצר אתם מקבלים עמלה יפה של כמה דולרים.

אז איך גורמים לאנשים לרכוש דווקא דרך הלינק שלכם?

אפשר להתחיל בפתיחת חשבונות עסקיים של פייסבוק ואינסטגרם. לא רק כמובן, ישנם עוד מספר רשתות חברתיות לא פחות יעילות, אך כרגע, אלה יספיקו.

תפתחו חשבון בהקשר למוצר או המוצרים שאתם מתכננים לשווק. לדוגמא, אם אתם מתכננים לשווק מצית חדשה, אולי כדאי שתפתחו דף עסקי בתחום הטבק, או שמא גדג'טים. עצת מפתח, תשתדלו לעשות דפים דינמיים מבחינת אפשרויות השיווק "הטבעיות" שלהם. שלא יעסקו במוצר אחד, בקטגוריה אחת, אלא שיהיה רחב עד כמה שניתן ויחד עם זאת, ממוקד נושא.

תעניקו ערך נוסף לדברים שאתם משווקים. ברשותכם אחזור לדוגמא על הכושר, כי זה די נוח להבנה. אם בחרתם לשווק כדור אימון של 3 ק"ג, תעלו סרטון מיוחד עם תרגילים שנעשים על ידי מאמן\מאמנת עם הכדור, או סרטון של מתאמנים ומתאמנות חובבים שעושים תרגילים עם הכדור, גם יכול לעבוד. אפשר להעלות את הסרטון הזה ביו טיוב, גם ללא התמקדות מיוחדת בכדור, ולהוסיף למטה לינקים שאתם מרוויחים עליהם. כמו שאמרתי, דינמי. כל התחום הזה דינמי.


עט ישן כותב על מחברת
כל המרבה, הרי זה משובח

תוכן תוכן תוכן

תכתבו הרבה, או לפחות תדאגו שמישהו יעשה זאת עבורכם. תדאגו שיהיה לכם מספיק תוכן למלא שעת שיטוט לאדם שיגיע אליכם.

אנשים רוצים להבין היטב מה הם רוכשים וממי לפני שהם מבצעים פעולה.

אם אתם עוסקים בשיווק מוצרי אלקטרוניקה, אפשר בהחלט להעלות לדף הפייסבוק שלכם מאמרים ארוכים ומעניינים על ה"גאדג'טים הטובים ביותר של 2020" או שמא כתבות נוסטלגיה על טטריס וגיימבוי, זה לא משנה. תעניינו את מי שהגיע אליכם, תוכיחו לו שאתם יותר מאשר רק רוצים למכור לו משהו.

טוב, בגדול, זהו.


האם אפשר לעשות שיווק שותפים ללא אתר?


בואו נדבר על זה.

דבר ראשון, אין להירתע. אין חשש ואין פחד. בימינו, אין צורך להיות בעל 5 יחידות פיסיקה על מנת לפתוח ולנהל אתר אינטרנט. כל אחד יכול לעשות את זה.

בגדול, אראה לכם בהמשך כיצד תוכלו לרכוש אתר אינטרנט לשיווק שותפים עם לינקים מוכנים במחירים מצחיקים דרך צד שלישי, אך אני לא ממליץ על זה. אני ממליץ למי שאינו בקיא בתחום התכנות והמחשוב יותר מג'ימייל להשתמש ב-וויקס.קום, WIX.com.

למי שלא מכיר, וויקס.קום היא מערכת לניהול ופתיחת אתרי אינטרנט, הכל בממשק ממש נוח להדיוט.

כמעט רוב העבודה בוויקס.קום נעשית על ידי גרירתו של העכבר, העיצובים הם אינסופיים, ובגדול, לא ארחיב יותר מדי במילים. ממליץ פשוט להיכנס, ולהתחיל לבנות אתר. זה בחינם.

אגב, עלויות של תכנית פרימיום באתר וויקס.קום, יוצא פחות או יותר סביבות ה150$-300$ בשנה, תלוי בצורך האתר, אך מדי מספר שבועות יש 50% הנחה, ככה ששווה לבנות את האתרים ואולי להמתין לפני רכישת התוכניות.

למי שמעט מתקשה בשפה האנגלית, ניתן לבנות אתרים מרשימים לא פחות בפלטפורמת SITE123. כל המעטפת של האתר בעברית וניתן לעצב את האתרים באופן חופשי. ישנם עוד הרבה פלטפורמות שמעניקות אפשרויות לבנות דפי נחיתה ואתרים ללא צורך בידע בקוד. אני אישית משתמש בשני אלו.

כמובן, שלא חייבים לקנות תכניות פרימיום ועדיין ניתן לפרסם את האתרים ודפי הנחיתה שבניתם במערכות ללא שום בעיה. אך לא ניתן להעביר לדומיין פרטי ללא תכנית פרימיום.

אתר אינטרנט ביחד עם דפים עסקיים ברשתות החברתיות בהחלט יראה אמין ומקצועי יותר ואמור להוביל ליותר המרות.

לסיכום, לא חייבים לפתוח אתר אינטרנט על מנת לעסוק בשיווק שותפים, אך זהו כלי נהדר שיכול רק להוסיף לכם.


דוקטור גוגל ופרופסור יו טיוב


מה עושים כאשר נתקעים?

דבר ראשון, ד"ר גוגל ופרופסור יו טיוב תמיד פתוחים לקבלת קהל. אני ממליץ להתחיל משם. הכל נמצא ברשת. הכל.

אבל לא בא לכם לשבור את הראש? יש דברים שאתם יודעים שעדיף שלא תתעסקו איתם על מנת שלא תתעכבו סתם? אאוטסורסינג.


בואו נתחיל בעוד הגדרת ויקיפדיה - "מִיקּוּר חוּץ (תרגום מילולי מאנגלית: outsourcing. נקרא גם: אָאוּטְסוֹרְסִינְג), הוא שיטת ניהול מודרנית, שבבסיסה עומד הרעיון להוציא מהארגון את תפעול הפעילויות שאינן נמצאות בבסיסו ולהעבירן לקבלן, ולהותיר בתפעול ובניהול ישיר רק את פעילויות הליבה. שיטה זו מאפשרת לארגון להתמקד בתחום התמחותו, להשקיע את מרב המשאבים בכך, ולקיים מוטת שליטה יעילה על האגפים היצרניים בו."

ברומא התנהג כרומאי

מי שבוחר להיכנס לתחום צריך להבין כיצד לנהל את עצמו. את היכולות שלו. יש צורך לראות את עצמכם כגוף אחד, עם הרבה רגליים וזרועות שמושכות כל אחד לכיוונה. אבל הגוף הוא אחד. תתמקדו בדברים החשובים ביותר עבורכם, לקידום התכניות שלכם. קל וחומר בתחום שבו אתם המעצב הגרפי, המשווק, בונה האתר, המפרסם ומה לא. תתמקדו בחוזקות שלכם.


בואו נמשיך בדוגמאות, לאווירה הטובה. נניח ואתם חושבים שהעיצוב של הפלטפורמה שבניתם לא מספיק מושכת, אולי כדאי להעביר בקשת עבודה לפלטפורמה ממעצב גרפי. בין אם זה הלוגו, הבנת הצבעים או הסידור של התמונות, סביר להניח שאיש מקצוע Knows better.

ולמה רק עיצוב גרפי? כל דבר ניתן לעשות באאוטסורסינג, מאדם שיקליט לכם ג'ינגל ועד אדם שיבנה עבורכם מודעות לפייסבוק.

אבל בואו, באנו להרוויח כסף ולא להוציא, אז צריך לשים לב כמה משקיעים עבור דברים שכל מה שהם מצריכים מאיתנו הם מעט יותר מחקר וזמן.


כמה מילים על חשיבות העיצוב של האתר

בעיסוקיי בשנים האחרונות בשיווק שותפים שמתי לב לצורך המתמיד לתת דגש גדול מאוד על העיצוב הגרפי של הפלטפורמות השונות. בין אם זה עיצוב מודעה, עיצוב לוגו או עיצוב של אתר שלם. אני, חסכן, אוהב לעשות דברים לבד. תמיד אהבתי. אבל בינינו, לא תמיד יש לי סבלנות. על כל פנים, בגישתי בחיים, כל אחד, יכול ללמוד ולעשות כל דבר, לגמרי בעצמו - ובחינם!

זה כמו כל סוג של אימון אחר. ככל שמנסים יותר, לבסוף יוצא איזה משהו שאפשר להגיד שזה ראוי לתצוגה.

עיצוב גרפי טוב יכול להביא תוצאות מיידיות, עדיף להשתמש בשירותי מעצב גרפי, כאשר זה לא הצד שאתם רוצים לחזק בעצמכם, לחסוך זמן, והאמת, נקודת מבטו של המעצב הגרפי תמיד מוסיפה עוד זווית ראייה יצירתית לעסק המיועד, מה שיכול להועיל מאוד בשיווק.


>>> טיפים ליצירת הלוגו האידיאלי <<<


אם עוד לא הכרתם, אציג לפניכם את אתר פייבר, Fiverr.com.

אתר פייבר הוא אתר שמקשר בין אנשי מקצוע ללקוחות בתחום המחשבים והאינטרנט בממשק נוח ופשוט, והכל החל מ5 דולרים. תוכלו למצוא הכל מהכל באתר הזה, בין היתר, בוני אתרים שיבנו עבורכם אתרים לשיווק שותפים מוכנים עם מוצרים מקושרים ללינקים משלכם, שכל שנותר לכם הוא לפרסם את האתר. איני ממליץ על זה. אני כן ממליץ לכם להכיר ולהבין את המוצרים שאתם משווקים. פייבר מעולה בשירותי שיווק לאינטרנט בתקציבים נמוכים, אבל לא רק, בין אם יצירת לוגו, או סידור תוכן האתר, ניהול SEO של האתר וכו'


תשאלו שאלות, תתייעצו, יש מלא היכן לשאול, ולא פחות מכך, יש הרבה אנשים שישמחו לעזור לכם. זיכרו שהרבה מהתחום הזה יילמד עצמאית - אז השיעורים הטובים ביותר הם הניסיונות והטעויות.


כמה מילים על פרסום ממומן

זה עובד, וזה חלק מהמערך שאתם אמורים בסופו של יום לנהל בצורה מרשימה ושיניב עבורכם הכנסה פאסיבית.

על מנת להגיע לקהל ממש גדול, אם אינכם בעלי עשרות אלפי עוקבים, תוכלו להשקיע קצת כסף. לא חייבים, זה פשוט משתלם ברגע שמבינים איך זה עובד.

אפשר לקדם כספית על ידי קידום המותג שלכם, ולאו דווקא בהתמקדות במוצר כלשהו לשיווק. אפשר גם ישירות לפרסם את המוצרים שאתם משווקים. כמדומני, פייסבוק וגוגל לא מאשרות פרסום ישירות לתוכניות השותפים, רצוי שתדאגו שיהיה לכם תוכן ודף ייעודי שאליו אתם תקבלו את האנשים שהגיעו מהפרסום.

צריך לשים לב כאשר מפרסמים, שמפרסמים לאנשים הנכונים, לאנשים שהפרסום אמור להועיל עבורם. לדבר אליהם. אל תשרפו את כספכם.

אני ממליץ להתחיל בקידום ממומן לאחר שאתם שוחים כבר מעבר למטר וחצי במי האינטרנט, שאתם מבינים מי נגד מי, ולמי אתם אמורים לטרגט את המודעות שלכם. בגדול, ככל שתחפרו בתחום הזה יותר, תבינו כיצד להשקיע בפרסום 300 שקלים שיניבו לכם 1000 דולרים

מחשב ויד מקלידה
מגוון תוכניות שותפים אינסופי

אתרים ותכניות שיווק שותפים

קליק בנק - www.clickbank.com

קליק בנק הינה תכנית שותפים שרוב מוצריה הם מסוג המוצרים הדיגיטליים, על כן, העמלות המשולמות בה גבוהות מהרגיל. ידועה ביכולות המכירה האגרסיביות של המוכרים שלה.


אמזון, איביי, עלי אקספרס - רובכם מכירים, רובכם קונים, וסביר להניח שלא מעט מכם רכשו דרך אחד מן המשווקים שלהם. בעיקר מוצרי צריכה לעולם המערבי.


מרקטהלט' - www.markethealth.com

מציעה סוגים רבים של תכניות שותפים למוצרי רפואה.


ועוד ועוד, רבותיי, גבירותיי, לא חסר אתרי שיווק שותפים. Google it.

לגבי ארנק דיגיטלי למשיכת כספים. לפתוח חשבון בנק בפיוניר - www.payoneer.com, שם תוכלו לבצע העברות כספים מתוכניות השותפים לחשבון הבנק שלכם בישראל(פייפאל לא עובד עם כל תכניות השיווק שותפים)


שטרות של דולר מפוזרים על כל התמונה
קורסים בתשלום, משתלם?

קורסי שיווק שותפים בתשלום, כדאי לשלם על זה?


מה לגבי הקורסים לשיווק שותפים בתשלום ברשת ומבטיחים הכנסות פאסיביות דימיוניות? אמינות? נותנות עוד ערך?

אתחיל ואומר, שאין לי שום קורס שיווק שותפים למכור לכם בסיום המדריך שיווק שותפים הזה, ואין לי שום כוונה לפרסם פה קורס של גורם שלישי.

אגיד לכם את ההיגיון הבריא והפשוט. סביר שאדם שהשקיע מכספו, יצליח יותר מאדם שלא. סביר, אך לא מחייב בכלל. מי שבוחר ללכת ללמוד אצל הדר אשוח ושאר כוכבי הרשת, קורס לשיווק שותפים, מקבל החלטה לשים כסף על ידע, בדיוק כמו לשלם על קורס חשמל או לימודי הנדסה. ההבדל בין המקצועות זו הדיפלומה שמאושרת על ידי גופים מימי המנדט. תשלום כסף על קורסים שונים לשיווק שותפים, בין אם זה וובינר ב30 שקלים, או קורס מורחב שעולה 5000 ש"ח, התשלום גורם לאדם הממוצע להתחייב יותר לתהליך, וככל שהאדם יתחייב יותר כך יגברו סיכוייו באמת להצליח בתחום.

אבל זה לא השאלה ששאלתי בתאכל'ס, התכוונתי האם הקורסים והמדריכים לשיווק שותפים באמת נותנים ערך מוסף, והתשובה היא, שכנראה שכן, אני לא יודע - לא עשיתי. יצא לי לרכוש פעם אחת קובץ דיגיטלי ב5$ בפייבר שמעניק 110 דרכים שונות להרוויח כסף מהאינטרנט. בואו נאמר, תמיד טוב לדעת דברים נוספים, אבל סביר שהכסף העיקרי שנעשה כאן הוא של בעל המדריך שקונים ממנו את המדריך ב5$. אין עבודה קלה

מהרגע שאתם תתעניינו בשיווק שותפים בגוגל, יבואו אליכם ללא הפסקה כל משווקי השותפים במדינה ויגידו לכם לבוא ללמוד אצלם, כי אצלם הכי טוב. בסוף, רוב הכסף שהם עושים הם ממכירת הקורסים שלהם.

טוב, בסופו של יום, על מה הקורסים האלה? מה הערך המוסף שהם נותנים?

בסופו של יום, תלמדו "שיטה" ליצור כסף דרך שיווק שותפים. בדיוק את השיטה שהראתי לכם למעלה, חינם אין כסף.

אז מה, כולם רמאים? נוכלים? לא. יש כאלה שעם קניית הקורס ממש תומכים בכם מהתחלה ועד הסוף, עד הקמת פלטפורמה ראויה, לרוב, אתר אינטרנט שהוא חנות, וליווי מעשי בעזרה בשיווק אורגני ובשיווק ממומן. אגיד לכם ככה - אם היה לי יין לשבת ללמוד, סביר שהייתי הולך על זה. אבל אני אוהב דברים בקצב שלי, בדרך שלי, הפתלתלה והמגושמת. אבל בדרכי.


לסיכום עניין הקורסים בתשלום בשיווק שותפים, אני יוצא מנקודת הנחה שכולם בסופו של יום ינסו למכור לי משהו, גם לאחר שכבר מכרו לי, מחילה, אני את תומי איבדתי בעשור האחרון. אני לא אומר שכולם נוכלים שמנסים לעשות עליכם כסף, כי בסופו של יום, הם עושים בדיוק מה שאתם מתכננים לעשות כאשר אתם קוראים את הטקסט הזה, לעסוק בשיווק שותפים. והם פועלים גרידא על פי ההגדרה הראשונה שהתחלתי את כתיבת המדריך לשיווק שותפים הזה, הם מוכרים לכם משהו שאתם בדיוק מחפשים. טוב יותר - טוב פחות, לא משנה. אתם יודעים מה כן משנה? הכל ניתן ללמוד חינם לגמרי ברשת. הכל עניין של רצון, התמדה והשתדלות.


יש לכם פה עוד שיר להעביר את הזמן, כי אין לי מושג כמה זמן עוד אמשיך לכתוב.


כמה מילים על קשיים

במהלך עיסוק במשהו חדש, בייחוד משהו שלא היה לנו טבעי לפני כן, מתעוררים קשיים. אין לי באמת פתרונות להתמודדות הפרטית שלכם עם קשיים, כן יכול לומר לכם את הברור מאליו, רוב רגעי השבירה והוויתור מתרחשים כאשר צצים קשיים. זה יכול להיות הדבר הכי קטן וטכני, שעכשיו עוצר אתכם מעשית מלהתקדם, או קמפיין שעבדתם עליו שעות ולבסוף לא נתן שום תשואה ועצר אתכם מנטלית. תבינו שלכל דבר יש פתרון, כל מה שצריך הוא מעט אורך רוח. תמיד יש אלטרנטיבה נוספת.

ואולי הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים להבין - אין לחץ. מותר ואף רצוי לקחת הפסקה לצבירת אנרגיות. להתנתק לחלוטין מהמחשב ומהעיסוק בשיווק שותפים מספר ימים. זה רק נראה קליל מהצד לעבוד מהמחשב, אבל האמת היא, כאחד שהרים 4 טונות ציוד במשמרת 24 פעמים בחודש, העיסוק בשיווק שותפים מתיש ומעייף לא פחות, בוודאי בתחילת הדרך.


ונעבור לנושא, אולי האחרון להיום, שיתופי פעולה.

כלומר, זה כבר מופיע בשם של העיסוק, "שיווק שותפים". נתחיל בזה, שהפעולה הכי בסיסית שלכם בכל התחום הזה הוא שליחת אנשים למוצר או שירות כלשהו ששייך לגוף אחר. אתם למעשה בעצם לקיחת הפצת המוצר\שירות שלהם, על חשבונכם, על הפלטפורמה שלכם, נהפכים לשותפים לכל מכירה עתידית שתגיע אליכם.

אבל שיתופי פעולה בתחום הזה לא מגיעים רק משם, הם יכולים להתרחב, ואף רצוי שיתרחבו, ככל שאתם מפתחים את הפלטפורמה שלכם, נוגעים בעוד תוכניות שותפים וכו'.

זה יכול להיות שיתופי פעולה מקומיים עם אנשי מקצוע, ויכול להיות שיתופי פעולה עם אנשי רשת, אנשים מן היישוב, זה לא ממש משנה. אגיד לכם את זה בצורה שאני מבין אותה הכי טוב, כאשר יש אינטרס משותף לשני זרים, שילוב כוחות יכול להוביל רק לטוב. הרגישו את האנשים שאתם עובדים איתם ומולם.


וואלה, נראה לי זהו. בטח יצוץ לי משהו שניה אחרי שאפרסם, לא נורא, אפשר לערוך, יכול להיות שאאגור עוד קצת דברים ואעלה עוד פוסט שקשור לתחום. אם יש שאלות, חששות, דברים להתייעץ לגביהם, מוזמנים לפנות אליי. בהצלחה על כל מקרה!#שיווקשותפים