million dollar idea

כנראה שיותר

אני מניח שעל מנת להפוך את הרעיון הזה לתאגיד רצוי להתחיל עם מיליון דולר התחלתיים. אז אכן זה רעיון של מיליון דולר. עולה מיליון דולר. התקרה, אין סופית לבינתיים.

אבל אפשר גם להתחיל מקטן, לא חייבים מיליון דולר כדי להתחיל לנוע לעבר התאגיד, אפשר גם בצעדים קטנים ומדודים להניע את הגלגל לעבר התאגיד.

פעם חשבתי להניע את הרעיון, ולבסוף נזנח במחשבה, אבל חראם על הרעיון, אולי מישהו יעשה עם זה משהו, מתישהו, ביום מן הימים, אז עדיף לשתףהרעיון הזה נראה על ידכם כל יום. החלק המעשי של הרעיון כבר נעשה באופן טבעי כבר עשרות שנים. אני פשוט מצאתי לו התמקדות ספציפית. אולי זה רעיון שיכול להתאים לעסקים קיימים ופעילים בשוק הפרסום, כי סביר שיהיה להם את המשאבים והיכולות למנף, יחד עם זאת, כנאמר, אפשר להתחיל מאפס.


הרעיון


פרסום ממוקד על כלי רכב. כל סוגי הרכבים, מן הקטנוע ועד לפרטי, מהפרטי ועד לסמיטריילר.

מה החידוש? שיתוף הקהל הרחב בעוגה. כל אדם עם רכב בבעלותו יוכל להציע את רכבו כשטח פרסום. התשלום יהיה לפי שטח הפרסום על הרכב, אזור המגורים, אזור העבודה, אופי הפרסום וכן הלאה.


מדוע אני סבור שזה אמור לעבוד?

הרעיון עלה לי במחשבה הרבה פעמים שהבטתי על אינספור פגושים זוחלים מולי מדי יום ביומו בכבישי ישראל. כשהופיע רכב עם כיתוב עליו תמיד הייתי מעסיק את עצמי בקריאה של המשפט ורבע מולי.

לא עשיתי מחקרים בנושא, אבל אני בטוח שיש הרבה רכבים ואנשים מבלים משהו כמו בין שעה ל4 שעות ליום ברכב. לפחות רבע מזמן הנסיעה במקרה הטוב מוקדש לעמידה במקום עם הרכב. זה המקום שבו עיניהם יביטו לרכב שעומד מולם שמציע להם לעבור לקנות שני מגשי פיצה L ב50 שקלים בדרך הביתה בפיצה השכונתית.

וכמו שאמרתי, זה כבר קיים, זה כבר נעשה. יש את זה על מוניות, על אוטובוסים, חברות ובעלי עסקים כבר עושים זאת על רכבי החברה שלהם.


יש כאן שני היבטים שאני מאמין שהם שונים מהפרסום הקיים על רכבים כיום ממה שאני מציע. דבר ראשון, כמו שכתבתי, האדם הפרטי יוכל להיכנס לשוק. ההיבט השני הוא ההתמקדות בפרסום ממוקד. ברמת העיר, השכונה, אפילו ברמת הבלוק.


אנסה להסביר כיצד זה עובר לי בראש, אשתדל לפשט את הפשטות ממילא,

חיים כהן גר בשכונת סביוני הכיכרות בנתניה ועובד באזור תעשיה של בני ברק - רמת גן. הוא עושה את דרכו לעבודה מדי יום עם סיטרואן C3. מפה, באמת, קחו את המושכות. אפשר לפתח על גבי שטח הפרסום שלו אינספור הזדמנויות. יש הרבה שאלות ביניים על מנת להבין את התועלת ההדדית שבין הצדדים. האם חיים מחנה בחניונים תת קרקעיים בזמן העבודה או שמא על אזור נראה לציבור? האם בבית הוא מחנה בחניה בבניין או ברחוב? ובכלל, כמה שטח פרסום חיים מוכן לתת לנו? סטיקר בפגוש בשביל הפקקים? אולי כיסוי חלונות מלא? אולי בכלל כיסוי על כל פיסה מהרכב. מה שנותנים אנחנו לוקחים, מה שמגיע אנחנו מביאים. זו אמורה להיות שורת אמון איפשהו באני מאמין של התאגיד שיקום.


זה אמור להיות זורם, לשני הצדדים. בעל רכב נכנס לאתר התאגיד, ממלא פרטים רלוונטיים ושולח. התאגיד יוצר קשר חזרה, בין אם פרונטלי בין אם דיגיטלי, סוגרים פרטים אחרונים, חותמים איפה שצריך לחתום, ומזמינים את בעל שטח הפרסום לבית דפוס לבצע את מה שסוכם.


עולם הרכב הפרטי לא נגמר. ההפך, לצערנו הוא אף נוסק מעלה ואוכל עוד ועוד שטחים ירוקים. אולי בעתיד מצב התחבורה הציבורית בישראל יהיה טוב יותר, אך כרגע עם המצב הנוכחי קשה להיות ללא רכב בישראל. כשתגיע האלטרנטיבה, אנשים לא יהססו לוותר על רכבם. בסיעתה דישמיא, זה עוד יקרה, אבל זה ייקח עוד קצת זמן.

עומס תנועה בכביש איילון בתל אביב ישראל, בצד יש את הרכבתגשנדמה שיוצאת מתחנת רכבת
שטחי פרסום מבוזבזים

איך אפשר להתחיל את התאגיד הזה ללא מיליון דולר?

אפשר להתחיל בקטן, ברמת העיר או היישוב. אתן הדגמה להבהרה.

אפשר להתמקד בעיר אחת, נניח כפר סבא. ברגע שמתמקדים באזור, עכשיו מתמקדים במציאת שטחי פרסום ומפרסמים. מתחילים לחפש אנשים פרטיים מכפר סבא, או עם נגיעות לכפר סבא, שיהיו מעוניינים להפוך את רכבם לשטח פרסום ממונע, ויחד עם זאת מחפשים את העסקים המקומיים שהיו מעוניינים לפרסם על אותם רכבים.

על מנת לפתח מודעות למיזם בעיר בשביל למצוא שטחי פרסום ומפרסמים, אפשר למצוא קבלן שליחויות שעובד באזור כפר סבא שיהיה מעוניין לשים על רכביו שטחי פרסום, ובתור התחלה אפשר לפרסם את השטחי פרסום עצמם. תחשבו על 4-10 רכבי שליחויות שמסתובבים כל היום בכפר סבא שמופיע עליהם מודעה "בואו לפרסם כאן" או מודעה "בואו תהפכו למפרסמים".

על הדרך, תדאגו למצוא לכם בית דפוס מקומי שיוכל לעשות עבורכם את החומרי פרסום, וכמובן, שתפו פעולה עם אנשים שיווק ליצירת מודעות מניעות וטובות.

בגדול, הניעו את הגלגל, הוא ימשיך להתגלגל. וכמובן, אל תשכחו לשאוף גבוה.


זה ככה על קצה המזלג, אם אי שם מישהו יעשה מהרעיון הזה כמה גרושים מתישהו, אשרינו מה טוב חלקנו.

גלגלים גדולים של משאית, נדמה שהם מחוברים גם למשאית
הניעו את הגלגלים, הכל יסתדר מעצמו

ובלי קשר לנושא מעלה,

שאולי יתקשר לנושא שמעלה יחד עם זאת לא מחייב,

בואו נדבר קצת על החיים

כמה שבועות שלא דיברנו על החיים היפים שקיבלנו, אז אולי הגיע הזמן לקצת תשובה.

מה אם אגיד לכם, שלעיתים, הצרות הגדולות ביותר בחיים יכולים להתהפך בשניה אחת? תאמינו לי?

לעיתים, כשצצות "בעיות", אפשר להיזכר בשני דברים שאמורים לגרום לנו להפוך את ה"בעיות" למה שהן באמת, הזדמנויות. שני הדברים האלו: אמונה, וההבנה שהכל תלוי באיך אנחנו בוחרים לראות את המציאות ולהתמודד עמה. אולי זה 3 דברים, כי ההתמודדות זה דבר בפני עצמו.

אז תזכרו 3 דברים, אמונה, תפיסת המציאות והתמודדות עם המציאות.


האמונה היא היסוד, אני מאמין, להכל. קודם כל האמינו שאתם מסוגלים. האמינו שגלגל החיים, הקארמה, ההוא מעלה, העליונים והתחתונים, היקום או איך שלא תרצו להאמין, כולם רוצים בטובתכם בין אם תרצו או בין אם לא. אמונה שכל דבר שקורה הוא לטובה, שלכל דבר שקורה יש סיבה. האמונה הפשוטה תדריך אתכם לכיוון הנכון עבורכם. האמינו בטוב. זה העיקר של החיים.


תפיסת המציאות היא חלק מהותי עבור השקט הנפשי שלנו. גם כשאסון גדול מתרחש נוכל להתגבר עליו כאשר נביט עליו מפרספקטיבה שונה ממה שהבטנו עד עכשיו. כשנדע לקבל את המציאות כפי שהיא ולאחר מכן לבחור לראות מה אנחנו יכולים ללמוד מאותה מציאות, אזי נוכל להיות בהירים יותר כלפי עצמנו. יש בנו חוש צדק מפותח, בכולנו, ההזדמנות שאני רואה בזה שכולם בטוחים שהם צודקים, זה שאני מאמין שאכן כולם צודקים מנקודת מבטם. יש צדק בכל פינה בעולם, אין זה אומר שהצדק הזה הוא הנכון עבורכם. סביר שאם תחפשו פרשנויות נוספות למציאות המתהווה תמצאו הרבה אמיתות שיוכלו לגרום לכם להשתכנע שהצדק והאמת שלכם אמנם נכונים, אבל סביר שישנן אמיתות כאלה שיהיו נכונים יותר עבורכם. בגדול, מה שאני רוצה לומר, תפתחו את הראש.


התמודדות עם המציאות זה המעשים שלנו. הפעולות שאנו מבצעים. בגדול, אני מאמין, שכל דבר שלא יתרחש עלינו, נוכל לפתור על ידי מחשבות מניעות לפעולה, עשייה, יצירה ובגדול, על ידי תנועה. הפעולות הטובות שלאחר ההבנה של המציאות הן אלו שיניעו אתכם לעבר עתיד שליו יותר, לא משנה מה קרה בעבר. אנחנו מתים פעם אחת ונולדים כל יום מחדש. תמיד אפשר לשנות. תמיד אפשר לקום בבוקר ולהתחיל לפעול לשינוי. הכל תלוי בנו.

ילדה קטנה מתפללת
האמונה הפשוטה תביא שלווה